Menu

Příběhy lidí, kteří Metabolic Balance® vyzkoušeli

Zuzana F.

Jak jsem za 2 měsíce zhubla 13 kilo a jsem to zase já...

"Já? Nikdy!!!"

Tak nějak zněla moje odpověď, když jsem se poprvé dozvěděla o Metabolic Balance®. Zní to pěkně, ale není to nic pro mě. Umřela bych hlady, myslela jsem si. Změna v myšlení přišla ve chvíli, kdy jsem zjistila, že jsem dosáhla své porodní váhy, kterou jsem měla před sedmi lety, když jsem čekala dceru. Ufff, co teď? Dobře, zkusím ten zázrak, o kterém se říká, že díky němu zhubne každý. Musíte jen dodržovat pravidla…

Disciplína byla tím největším strašákem. Ale té se asi bojí kde kdo. Nedalo se nic dělat, na těhotenství už svou váhu házet opravdu nemohu. Začátek byl těžký, ale ne nemožný. Prvních 5 dní jsem neměla sílu, bolela mě hlava a byla jsem unavená. Nicméně přesvědčená, že vydržím. Po 2 týdnech už mi systém Metabolic Balance® přišel úplně normální a vlastně přirozený. Zjistila jsem, že nepotřebuji jíst vícekrát než třikrát denně a už vůbec nepotřebuji mít na talíři jídlo pro dva místo jednoho. Měla jsem pocit, že jsem začala jíst tak, jak potřebuji. Pravidelný systém, kterého jsem se tolik bála, mi začal vyhovovat. Těšila jsem se na každé jídlo, vychutnala si ho a jedla konečně pomalu. Ne jako dřív – mezi dveřmi, cestou do práce, u klávesnice svého počítače nebo při sundavání svého dítěte z dvoumetrové prolejzačky.

Zhubla jsem 13 kilo za 2 měsíce. Jsem nadšená a užívám si zase toho, kdy vám několik lidí za den řekne, že vám to sluší. A ani úsměvy mužů na ulici nejsou k zahození, skoro jsem na ně zapomněla. Další skvělá věc je ta, že se vejdu do svých starých šatů a opět si ráda kupuji ty nové, která nezačínají písmenem L nebo XL.

Na závěr je nutné říct, že bych to jen těžko celé zvládla, kdyby mě nevedla Kateřina Filípková – moje skvělá sestra, která se všem svým klientům věnuje stejně dobře. Podporuje vás, nemáte strach, že něco nezvládnete. A když ano, stačí jí zavolat a všechno probrat. Poradí vám, jak vařit, kde sehnat potraviny, poradí i s tím, jak se vypořádat s vařením pro celou rodinu tak, abyste si nepřidělávali zbytečně práci. Zná kvalitní potraviny a různé alternativy. Vysvětlí vám celý systém a smysl této metody, která není dietou, ale upraví váš metabolismus.

Na Metabolic Balance® je skvělé i to, že příprava jídla nezabere dlouhé hodiny, jíte čerstvé a zdravé věci, které se dají do báječně poživatelné formy dostat rychle. Stejně jako vy, když dodržíte několik zásad Metabolic Balance®.

A nebojte se, svůj oblíbený dortík nebo víno si zase dáte!

Filip T.

Jeden by se až divil, jak je to jednoduché...

V kostce řečeno to chce „jen“ dobrou radu, individuální přístup a samozřejmě pevnou vůli. A taky přenastavení priorit... Pak to jde samo! Metabolic Balance® mě naučil vnímat signály, které mi mé tělo vysílá. Pozorně naslouchat a být mu dobrým parťákem. Vrátí mi to, to už dneska vím.

A těch 12 kilo, které jsem zhubnul během šesti týdnů, není zdaleka to nejzásadnější – ano, je to měřitelné, je to skvělá motivace a žene vás to dál, ale co dnes vnímám jako mnohem důležitější, je zkrátka to, JAK SE CÍTÍM!

Pochopitelně všechno se vším souvisí a bez úbytku váhy by i pocity byly jiné, o tom žádná. Na druhou stranu pravdou je, že jsem pravidla dodržoval až s pedantskou přesností a nic si neodpustil, věřil jsem, že záleží na každé maličkosti. A to se mi i potvrdilo.

Výrazně se mi snížily hodnoty mého vysokého tlaku, projevy jícnového refluxu jsou ty tam a já mám spousty nové energie. A co navíc – naučil jsem se vědomě vychutnávat nová jídla a k vaření přistupovat zase o něco kreativněji.

Zkrátka - takhle dobře jsem se necítil ani nepamatuju...

Jennifer R.

Proč jste se rozhodla hubnout?

Jednou jsem si prohlížela své fotky z Vánoc. A byla jsem v šoku, jak vypadám. Vážila jsem 110 kilo a byla vcelku spokojená. Vyzkoušela jsem všechno možné, abych zhubla, ale nakonec vždy přišel jojo efekt. Byla jsem už dost frustrovaná.

Proč zrovna Metabolic Balance®?

Kvůli struktuře. A kvůli podpoře, kterou jsem dostala od poradce. Najednou všechno šlo jak na drátku. Zhubla jsem nesmírně rychle 35kg a začala jsem si opět víc věřit. Nejdřív jsem si našla lepší práci, pak jsme si našli s přítelem společný byt.

Jaké to pro Vás bylo?

Často se mne lidé ptají, jak to vůbec dělám s tím hubnutím, když můj přítel jí "normálně", jestli to pro mne není moc těžké? Ani trochu! Všechno, co jím, mi moc chutná a když někdo vedle mne slupne pizzu nebo hamburger, tak mi to vůbec nevadí.

Největší změna?

Jsem šťastná. Ještě nikdy jsem se necítila tak dobře. Když se dneska dívám na své fotky před a po, je pro mne nepochopitelné, že jsem to skutečně já...

Marilu K.

Spoustu let jsem nosila oblečení velikosti 44/46 a stále se snažila zhubnout. Bohužel se mi nikdy nedařilo si hmotnost udržet. S Metabolic Balance® jsem zjistila, jak jednoduché je zhubnout a zůstat sama sebou. Rychlý úbytek na váze v průběhu prvních týdnů ve spojení se skvělým pocitem vitality a dobré nálady mě fascinují doposud a vzbuzují ve mně zcela nový životní pocit. Naučila jsem se vážit si sama sebe, věnovat si pozornost a starat se o sebe. Třikrát denně si s láskou a péčí připravovat jídlo, na které jsem měla chuť, mít dostatek času na to si ho sníst - to ve mně vzbuzovalo pocit spokojenosti a nasytilo všechny mé vjemy.

Již po čtyřech a půl měsících jsem si kupovala kalhoty velikosti 38! Nemohla jsem tomu uvěřit - vůbec jsem s ničím takovým nepočítala, už vůbec ne v období klimakteria! Můj poznatek: s programem Metabolic Balance® jsem myslela na jídlo skutečně jen třikrát denně. V době mezi snídaní, obědem a večeří jsem nemusela přemýšlet nad tím, zda si můžu nebo nemůžu dát něco na zub. To byla obrovská úleva. Najednou jsem měla mnohem víc volnosti a energie. A zjistila jsem, jak je skvělé vzít zodpovědnost a kontrolu do svých rukou a nebýt závislá na výrobcích cukrovinek a přemíře nabídek všemožných výrobků. Už nade mnou nemají moc... Vyčarovat si třikrát denně skvělé jídlo z kvalitních přírodních a přirozených potravin, vychutnat si je v klidu a s potěšením - to ve mě vzbuzuje pocit spokojenosti. Návrhy z osobního seznamu potravin jsou tak rozmanité a všestranné - vždy mám možnost volby a nacházím i inspiraci.

Pracuji jako umělkyně a maluji velké obrazy na plátna. Barvy na talíři ve formě zeleniny, ovoce a bílkovinných kreací jsou pro mne potěšením i inspirací. Metabolic Balance® mi pomohl najít spokojenost sama se sebou!